logo ami nu16

 

АЗОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

"Одеська морська академія"

logo nu oma

Вівторок, листопада 30, 2021
sitemap

Музей АМІ НУ "ОМА"

nautical mile icon 96 256x256-32

МОРСЬКИЙ МУЗЕЙ  ІМЕНІ В. А. ПАВЛІЯ

Музей знаходиться у приміщені АМІ НУ "ОМА" за адресою: Чорноморська, 19, ліве крило першого поверху будівлі. Експозиції займають п'ять залів загальною площею 296 кв. метрів.

Перший зал. Експозиція цього залу охоплює період історії судноплавства в Азовському морі з найдавніших часів до 1890 року, присвячена створенню і діяльності регулярного флоту, розвитку морських портів.
Збережено експонати про плавання запорізьких козаків на Азов, охорони ними морських рубежів Росії в Азово-Чорноморському басейні.
Все це підтверджується копіями історичних пам'яток тієї епохи, моделями суден, мальовничими картинами.

Другий зал. Експозиція відображає судноплавство в Азовському морі з початку XX століття до 40-х років, включаючи Першу світову і громадянську війни.
Картинами, моделями суден, копіями і справжніми документами досить повно відображена роль Азовських портів у діях царського уряду Росії в роки Першої світової війни, а також створення і роль Червоної Азовської військової флотилії в бойових діях проти флоту білої армії.
У цьому ж залі розташована експозиція, присвячена освоєнню, вивченню Арктики Г.Я. Седова на судні «Святий Фока».

Третій зал. Експозиція присвячена діяльності АМП з 1925 р. по 1945 р.
На основі копій і справжніх документів, моделей і частин судів, піднятих з дна моря, показана діяльність Червоної Азовської військової флотилії, працівників Азовського морського пароплавства в передвоєнні роки і в роки Великої Вітчизняної війни.

Четвертий зал. Експозиція показує відновлення і розвиток АМП після закінчення ВВВ, історію морської освіти в Азовському регіоні.
На одинадцяти стендах з копіями, справжніми документами, оригінальними фотографіями та моделями суден показаний героїчний труд моряків Азов'я і колективу АМП в розширенні обсягу перевезень вантажів. Три стенда розповідають про історію морської освіти в Маріуполі – від шкіл морехідного навчання до морського інституту.

П'ятий зал - це тематичні експозиції та виставки: «Місто Маріуполь в житті Героїв СРСР», «Звільнення Маріуполя у вересні 1943 р. Морські десантні операції», «Одиночне плавання І.Г. Кириченко на яхтах «Блюз» і «Леді L» в Північну Америку і навколо земної кулі», «Морська флора і фауна».

При музеї працює Клуб любителів історії флоту, почесними гостями якого є любителі історії мореплавання на Азов'є: А.Ф. Кіосе (Бердянськ), А.Н. Бодякін (Керч).

Завдяки ветеранам АМП, які активно допомагають музею в зборі матеріалів з історії мореплавання, експозиції музею постійно поповнюються.

До 15-річного ювілею інституту був створений стенд, що розповідає про його успіхи.

Музей постійно співпрацює з телекомпаніями міста. Режисер ТРК «Сігма» Буров С.Д., використовуючи матеріали музею, створив телефільми «Історія флоту в моделях», «Герої війни серед нас».

Викладачі АМІ НУ "ОМА" і курсів підвищення кваліфікації моряків, використовуючи матеріали музею проводять в залах лекційні і практичні заняття з дисциплін «Навігаційні прилади», «Автоматичні засоби судноводіння» та ін.

Доброю традицією стало проведення уроків патріотичного виховання для учнів шкіл та ліцеїв міста. На таких заходах екскурсоводами виступають курсанти інституту. У студентів історичного факультету Маріупольського державного університету є можливість проводити уроки-практикуми на базі Азовського морського музею. З метою ознайомлення з морською професією в музей приїжджають групи школярів з інших міст України.

Азовський морський музей можна по праву назвати центром патріотичного і професійного виховання. Так, в 2012 р. було проведено 46 екскурсій, 4 уроки-лекції, в яких взяли участь 1 776 чоловік.

Завідувач музеєм Анікіна Галина Василівна

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОГО МУЗЕЮ МОРСЬКОЇ ІСТОРІЇ!