П'ятниця, вересня 22, 2017

nautical mile icon 34 256x256-32

НАУКОВА І НАУКОВО-ТЕХНІЧНА

діяльність кафедри

"Навігація та управління судном"

І. Загальна інформація щодо наукової та науково-технічної діяльності кафедри.

Кафедра «Навігації і управління судном» (НіУС) заснована 1 вересня 2016 року. Завідувачем кафедри був обраний кандидат технічних наук за спеціальністю «Навігація та управління рухом», доцент Лисий Андрій Олександрович.

Кафедра здійснює і організовує навчальний процес для студентів спеціальностей "Судноводіння" і "Експлуатація суднових енергетичних установок". На кафедрі викладаються дисципліни: Навігація та лоція, Управління судном, Охоронні заходи на судні, Менеджмент морських ресурсів, Забезпечення навігаційної безпеки плавання, Керівництво у судновому екіпажі, Практика несення штурманської вахти, Стандарти ММО, Англійська мова (за проф. спрямуванням), Міжнародні правила запобігання зіткнення суден у морі та використання РЛС та ЗАРП при розходженні суден, Глобальний морський зв'язок для пошуку та рятування (GMDSS), Морехідна астрономія, Використання радіолокаційних станцій і засобів автоматичної радіолокаційної прокладки при розходженні суден, Радіонавігаційні прилади та системи, Аварійна навігація, Морська практика, Виживання в екстремальних умовах, Ділове листування на англійської мові, Управління ресурсами навігаційного містка,Основи судноводіння і управління судном, Радіообладнання та зв’язок, Електронавігаційні прилади, Навігаційні інформаційні системи (ECDIS), ряд загально-технічних дисциплін і т.п.

Матеріально-технічною базою для функціонування кафедри є комп'ютерні класи, лабораторії радіо і електронавігаційних приладів, спеціалізований комп'ютерний клас англійської мови, повноцінні навігаційні тренажери виробництва Групи «Транзас» - NTR 5000, який забезпечує проведення навчання і підготовки відповідно до міжнародних і національних стандартів: організація ходової навігаційної вахти, маневрування і керування судном, курси по використанню ресурсів ходового навігаційного містка, радіолокаційне спостереження і прокладка, використання засобів автоматичної радіолокаційної прокладки (ЗАРП), використання РЛС на внутрішніх водних шляхах, використання АІС; тренажер ГМЗЛБ, який точно моделює зв'язок судно-судно і судно-берег, використовуючи вкрай реалістичні симулюючи системи наземного і супутникового зв'язку. Курсанти можуть ознайомитися з різним обладнанням ГМЗЛБ для зв'язку при лисі і зв'язку загального призначення. Тренажер імітує обладнання ГМЗЛБ компанії S.P. Radio, Thrane & Thrane і інших виробників, точна імітація реального обладнання, імітація повного набору обладнання SAILOR 6000, можливе використання обладнання радіозв'язку компанії S.P. Radio / Thrane & Thrane трьох різних типів: SAILOR Compact 2000, SAILOR System 4000, а також SAILOR 5000. Також можливе використання УКВ ЦІВ радіостанції FURUNO FM-8800S, пошуково-рятувальний відповідач АІС від компанії Jotron відповідно до вимог резолюції ММО MSC. 256 (84) як альтернатива радіолокаційному рятувальному відповідачу з частотою 9 ГГц і навчально-тренажерне судно «Механік Пономаренко», де проходить введення в спеціальність і відпрацьовуються практичні навички щодо якісної підготовки і навчання.

До складу кафедри входять:

• капітани дальнього плавання, науково-педагогічні працівники, серед них кандидати технічних наук, кандидат педагогічних наук, доценти;
  • навчально-допоміжний персонал.

Викладачі та курсанти кафедри беруть участь в навчальних, наукових і громадських заходах міста, інституту і навчальних закладах України.

Кафедра НіУС активно співпрацює з такими навчальними закладами, як НУ «ОМА» і Херсонська державна морська академія.

ІІ. Основний пріоритетний напрямок наукових досліджень і розробок кафедри:

Створення науково-дослідної роботи по вдосконаленню методів управління судами в умовах тренд-сезонних коливань на Азовському морі.

ІІІ. Публікації викладачів кафедри по провідних напрямах наукової роботи за 2016 рік:

Назва методичного матеріалу ПІБ автора
1 Особливості плавання в льодах. Лисий А.О.
2 Характеристики морських хвиль і їх емпіричні залежності. Лисий А.О.
3 Прогнозування тренд - сезонних процесів при забезпеченні судноплавства в Азовському морі. Лисий А.О.
4 Особливості мореплавання в льодовій обстановці при появі «льодової річки» в судноплавному каналі на мілководді Азовського моря. Перепечаєв С.М.
5 Методика навчання майбутніх судноводіїв міжнароднім правилам попередження зіткнень суден англійською мовою з використання мнемонічніх прийомів. Іванова А.С.